“Együtt- testvérként”

Az EFOP-3.1.8.-17-2017-00178 sz. pályázat jóvoltából 2018. október 26-án  személyes találkozóra került sor a Hangonyi Szent Anna Katolikus Általános Iskola és a Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola tanulói között.

A megérkezést követően rövid sétára indultunk a községben. Megtekintettük a Hangonyi Szent Anna Római Katolikus Templomot, ahol rövid beszámolót hallgattunk meg a falu és templom történetéről. A helyi játszótér remek időtöltést jelentett a két iskola tanulóinak.

Ebéd után megcsodálhattuk a festői szépségű Hangonyi tavat és környékét. A túrázást követően csillapíthattuk szomjúságunkat az István forrás vizéből.

A közösen eltöltött szabadidős elfoglaltságok, a logikai játékok, a focirangadó és kézműves foglalkozások kiváló lehetőséget adtak a két iskola tanulói közötti szorosabb barátságok kialakulására.

Nagyon jól éreztük magunkat, izgalommal várjuk a következő találkozást.