DÖK

A  2016-17-es tanévben megújult a karácsondi  iskola diákönkormányzata.

Segítő tanár Mészáros Péter, támogató szülő Sebestyénné Uracs Szilvia. A DÖK fő feladatának tartja a tanulmányi és sportesemények támogatását, amelyet a papírgyűrés és az általa szervezett rendezvények bevételéből finanszíroz.

A DÖk megújulását mutatja az iskolarádió reformja is , mely keretében minden hónapban zenei  slágerlistát készítenek tanulóink . Az összegyűjtött zeneszámokat a hét tanítási napjain a nagyszünetben hallhatják az iskolapolgárok.

Újdonság a rádiós könyvajánló /csoki vadászat/melyet Bánka Sára, Nagy Máté kultúráért felelős DÖK tag szerkeszt és vezet minden második hét pénteki napján.

A tanulók a DÖK faliújságján tájékoztatják az alsós és felsős tanulókat az aktuális eseményekről, eredményekről.

A DÖK fő feladatának tartja a tanulmányi versenyek és sportesemények szervezését annak támogatását.

2016 szeptemberétől a következő események és rendezvényekben vett részt rendezőként vagy segítőként a DÖK.

PAPÍRGYŰJTÉS:

MEZEI FUTÓVERSENY

Hagyományainkhoz hűen idén is megrendeztük a település focipályáján a mezei futóversenyt , amelyen az iskola valamennyi tanulója részt vett. A diákok különböző korcsoportokban  , nemenként bontva teljesítették a  600, 800, 1000, és 1200 méteres távokat.

A verseny fő védnöke: Dr. Rózsa Csaba háziorvos (iskola orvos) aki adományaival támogatta a győztesek megjutalmazását.

SULI BULI

Novemberben rendeztük meg első zenés táncos rendezvényünket mely nagyon jól sikerült .

EGYÉB:

MIKULÁS KUPA asztalitenisz verseny (december –január hónapban)